Consiliul Local Piteşti a emis anul trecut o hotărâre prin care a aprobat amenajarea unei pieţe de gross pentru vânzarea de legume şi fructe în zona „Bowling”, lângă parcul Ştrand.
Nici până acum, însă, lucrările nu au început.
„Suntem în curs să obținem autorizaţiile de construire. Parcarea va rămâne gratuită pentru toată lumea, iar piaţa va fi amenajată acolo unde acum sunt barăci. Acestea vor fi demolate.”, spune Cornel Ionică, viceprimar al Piteștiului.




![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)







