[236x587px]TârgDeJucării_epitesti

CENTRALĂ TERMICĂ LA „ZINCA GOLESCU”

Clădirea în care funcționează Colegiul Naţional „Zinca Golescu” din Piteşti va avea, în sfârşit, un sistem modern de încălzire, urmând să se renunțe la sobe.

Primăria anunță că va aloca 3.300.000 de lei pentru introducerea unui sistem de încălzire cu centrală termică proprie și calorifere. Investiţia va fi demarată, însă, abia la finalul anului 2016 sau chiar anul viitor, după ce se vor încheia lucrările de reabilitare a clădirii, lucrări începute anul trecut.

930×122 LA COCOS
Eurial 555 x222

Amintim că la Colegiul „Zinca Golescu” se fac lucrări de reparaţii pentru care în 2015 a fost prevăzut un buget de 5.600.000 de lei.

fngcimm BANNER 570×90
imm 263×587