Veste despre ștrandurile din Pitești. Joi, 1 iunie 2017, se va deschide sezonul estival în Piteşti.
„La fel ca și anul trecut, bazele de agrement în aer liber din Pitești ale municipalității vor fi deschise pe 1 iunie. Nu va fi o festivitate de deschidere, ci se dă drumul pur şi simplu.”, a precizat cu puțin timp în urmă pentru publicația noastră Constantin Zichil, directorul Serviciului Public de Exploatare a Patrimoniului Municipiului Piteşti.
Potrivit lui Zichil, tarifele de intrare vor fi aceleași ca anul trecut: intrarea generală va costa 7 lei, iar pentru studenți, elevi și pensionari, 4 lei.
Bazinele vor fi deschise zilnic, între orele 8 și 20.
Municipalitatea are baze de agrement în aer liber în zonele Trivale, Costache Negri (foto) şi Tudor Vladimirescu.






![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)





