Blocaj etern pe DN 7 Cotmeana! Doi mastodonți paralizează traficul
Circulația rutieră pe DN 7 Pitești – Râmnicu-Vâlcea este complet blocată la kilometrul 145, în zona localității Cotmeana, județul Argeș.
Două transporturi agabaritice, care circulau spre Pitești, au rămas imobilizate pe carosabil, nereușind să se încadreze pe tronsonul de drum, blocând astfel ambele sensuri de deplasare.
O situație care se repetă aproape săptămânal
Blocajele cauzate de transporturile agabaritice nu sunt o surpriză pe acest sector de drum.
Curba delimitată din Cotmeana este cunoscută pentru astfel de incidente, iar șoferii care tranzitează frecvent zona sunt deja obișnuiți cu cozile interminabile formate din cauza acestor transporturi.
Echipele de intervenție sunt așteptate pentru deblocarea traficului, iar autoritățile estimează că circulația se va relua în jurul orei 08:45.
Între timp, valorile de trafic sunt în creștere, iar șoferii sunt sfătuiți să aleagă rute alternative, dacă este posibil.
Foto: descriptiv








![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKV-de-Summer_Sale_2026_epitesti.jpg)





