Scene șocante în Pitești! L-a jefuit și l-a bătut în plină stradă!
Polițiștii de investigații criminale din cadrul Secției 3 Poliție Pitești au reținut, în data de 29 septembrie, un bărbat de 50 de ani, din comuna Moșoaia, bănuit de comiterea mai multor infracțiuni.
Dosarul penal este instrumentat sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești și vizează fapte de furt, loviri sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.
Potrivit cercetărilor, incidentul s-a petrecut în seara zilei de 17 iulie a.c.. În jurul orei 19:00, suspectul ar fi sustras o sumă de bani din buzunarul unei persoane.
La scurt timp, în jurul orei 20:00, pe fondul unui conflict spontan alimentat de consumul de alcool, acesta l-ar fi agresat pe un bărbat, faptă ce a generat tulburarea ordinii și liniștii publice.
După administrarea probatoriului și efectuarea procedurilor legale, polițiștii au dispus reținerea sa pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță.
În cursul zilei de 30 septembrie, bărbatul urmează să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.
Autoritățile continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care au avut loc faptele.













