Măsură extremă la Cetatea Poenari. ”Cetatea Poenari din județul Argeș a fost închisă începând din data de 27 martie 2019. Măsura a fost luată după ce în zonă au fost zăriți urși.
Accesul este restricţionat, iar autorităţile statului monitorizează atent zona.
Cetatea va fi redeschisă numai atunci când pericolul va fi îndepărtat”, a informat în urmă cu puțin timp Consiliul Județean Argeș.
Zona este monitorizată de jandarmi, lucrători ai Direcției Silvice și reprezentanți ai Prefecturii.


![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)


![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)





