Poliția, 2 zile la rând în Argeș Mall. Motivul, uluitor!
În zilele de 13 și 14 iulie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Siguranță Școlară Argeș au continuat activitățile informativ-preventive, în zona unui centru comercial din municipiul Pitești.
Este vorba despre Argeș Mall.
Astfel, în contextul vacanțelor/taberelor/excursiilor în zona litoralului sau în zona montană, precum și al prezenței în zonele de petrecere a timpului liber/festivaluri/petreceri private, polițiștii au purtat discuții în special cu tineri.
S-a făcut referire la:
Poliția, 2 zile la rând în Argeș Mall. Motivul, uluitor!
– riscurile asociate consumului de substanțe ce creează dependență. În special al aspectelor legate de consumul de droguri, al implicațiilor legale. Dar și al posibilităților de sprijinire a persoanelor care au deja dependență;
– prevenirea criminalității din mediul on-line;
-prevenirea faptelor contra patrimoniului (sub cele două forme: infracțiunile săvârșite prin nesocotirea încrederii și infracțiunile săvârșite prin însușirea pe nedrept).
Activitățile de la acest sfârșit de săptămână au avut ca beneficiari aproximativ 135 de persoane.






![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)

![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)





