În doar trei ore prezența la urne în județul Argeș în cel de al doilea tur al alegerilor prezidențiale a crescut semnificativ.
Dacă la ora 10 procentul de participare era de 8, 90%, la ora 13 ajunsese la 29, 99%. Procentul este mai mare decât la primul tur de scrutin. La aceeași oră în urmă cu două săptămâni prezența la vot în Argeș se situa la doar 22, 56%. Participarea este mai ridicată și decât în al doilea tur de scrutin al alegerilor prezidențiale din anul 2009, atunci când procentul a fost la ora 13 de 27, 60%.
La nivel național prezența la vot la ora 13 era de 27, 21%. Argeșul depășește, așadar, media națională.




![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)



![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)



