Un protest cu fumigene a avut loc luni, la Ministerul Muncii. Membrii federației Publisind sunt nemulțumiți de faptul că premierul Florin Cîțu a declarat că este nevoie „de o discuție” în societate despre liderii de sindicat care „au rămas în funcţie de 30 de ani”.
Potrivit Digi 24, protestatarii spun că, prin aceste afirmații, premierul urmărește să închidă sindicatele și refuză dialogul.
Întreaga știre, AICI!




![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)