New Profesional Consult 930 x 122

grota rece

Restaurant de TOP din Pitești angajează: Salariu și de 2000 €

Citiți și: Piteștiul „fierbe”! Restaurantul „vedetă”, anunțul care dă „fiori” despre Argeș Mall

Grota Rece angajează.

Se caută colegi pentru locațiile din strada Teilor nr. 2 și Parc Trivale, dar și pentru viitorul restaurant din Argeș Mall, ce se va deschide pe 25 aprilie 2024.

Citiți și: Restaurantul splendid din Trivale care a fost luat cu asalt de clienți

Ce se caută

1. Un bucătar pasionat, cu experiență în domeniu

„Dacă ești dedicat, creativ și îți dorești să lucrezi într-un mediu dinamic, acesta este locul potrivit pentru tine!”

Responsabilități:

– Pregătirea și gătirea diverselor preparate culinare în conformitate cu rețetele și standardele noastre.

– Asigurarea calității și prezentării estetice a preparatelor.

– Respectarea normelor de igienă și siguranță alimentară în conformitate cu reglementările sanitare.

– Gestionarea eficientă a proviziilor și a inventarului în bucătărie.

– Colaborarea strânsă cu echipa pentru a asigura un serviciu excelent în bucătărie.

Cerințe:

– Experiență relevantă într-o poziție similară.

– Cunoștințe despre tehnicile și metodele de preparare a diferitelor tipuri de mâncăruri.

– Abilități de organizare și gestionare a timpului.

– Capacitatea de a lucra într-o echipă și de a comunica eficient.

– Atitudine pozitivă și rezistență la stres.

– Certificatul de calificare sau diploma în domeniul culinar reprezinta un avantaj.

Beneficii:

– Program de lucru de 5 zile pe săptămână, cu 2 zile libere.

– Salariu competitiv între 6000 și 10.000 – lei/ lună, în funcție de experiență, abilități și vânzări.

– Posibilitatea de bonusare în funcție de performanțe.

Dacă îndeplinești cerințele și ești interesat să te alături echipei noastre din Teilor, Parc Trivale sau din aprilie Arges Mall, te rugăm să ne contactezi.

Telefon 0770 520 550 – CV pe adresa de mail grotarecesrl@yahoo.com

2. Un ajutor de bucătar

Restaurant de SUPER TOP angajează! Salariu și de 10 000 de lei!

– Să păstreze curățenia în bucătărie și în spațiul de lucru.

– Să igienizeze și să întrețină echipamentele de gătit.

– Să ajute cu aprovizionarea și despachetarea produselor.

– Să depoziteze în mod corespunzător ingredientele.

– Să cântărească ingredientele conform rețetelor.

– Să facă pregătirile preliminare – să curețe, să taie, să toace, etc.

– Să gătească ingredientele – să fiarbă, să coacă, să prăjească, etc.

– Să se asigure că toate echipamentele necesare sunt în zona de lucru.

– Să monteze preparatele pe farfurii.

– Să debaraseze și să spele recipientele.

– Să respecte regulile igienico-sanitare specifice alimentației publice.

– Să respecte regulamentul intern al restaurantului.

Cerințe:

– Experiență relevantă într-o poziție similară constituie un avantaj.

Beneficii:

– Program de lucru 1 cu 1, masă asigurată.

– Tichete de masă (400 ron).

– Salariu 3200-4000 lei/ lună.

– Pregătire profesională și oportunități de promovare

3. Un barman-ospătar

Ce vrea echipa Grota Rece de la tine:

– Să fii pasionat de domeniul HoReCa, de munca în restaurant, să îți dorești să faci performanță în acest domeniu.

Când știi că ai ajuns să faci performanță?

Când un oaspete întreabă dacă ești la muncă azi pentru că ar vrea să fie servit de tine.

– Să ai cunoștinte de bază despre gastronomie, adică să știi ce înseamnă paste „al dente”, o friptură gătită mediu vs una gătită „rare”, sau diferența dintre un cabernet sauvignon și un sauvignon blanc.

– Să fii o persoană pozitivă, cu zâmbetul la tine și să știi să te faci plăcut/ă în orice circumstanțe de către oaspeți, chiar dacă nu este cea mai bună zi a ta.

– Să fii punctual și organizat, ordonat și prezentabil și să ai o conduită verbală și un vocabular adecvat.

– -Să știi limba engleză la nivel conversațional.

Este neplăcut să ai nevoie de un coleg să îți fie translator la masă.

Orice altă limbă străină este binevenită, dar nu reprezintă un criteriu.

Beneficii:

– Program de lucru flexibil.

– Masă asigurată.

– Venit salariu 180-220 lei/zi + tips variabil în funcție de cele de mai sus – avem colegi cu venit din tips de 4000-6000 de lei/lună (min. 22 de zile lucrate)/ Posibilitatea de bonusare în funcție de performanțe.

– Pregătire profesională și oportunități de promovare.

„Dacă îndeplinești cerințele și ești interesat să te alături echipei noastre din Teilor, Parc Trivale sau din aprilie – Arges Mall, te rugăm să ne contactezi.

Telefon: 0770 520 550  și CV pe adresa de e-mail: grotarecesrl@yahoo.com

Dacă tot e să muncești, muncește alături de cei mai buni! Te așteptăm cu drag!”, transmit reprezentații Grota Rece.

NOR CURIER 555×222

Comentarii

Comentariiile care conțin cuvinte injurioase/jignitoare și/sau acuzații, nu vor fi publicate pe site. Mai mult decât atât, cei care încalcă aceste reguli minime, vor fi blocați pe site și nu vor mai putea accesa publicația online ePitești.ro. Vă mulțumim pentru înțelegere!

New Profesional Consult 570×90