BCM U Pitești a jucat în această seară pe teren propriu cu CS Phoenix Galați, într-un meci din Liga Națională de baschet masculin.
Spectatorii veniți în Sala Sporturilor Trivale au putut aplauda o victorie binemeritată a elevilor lui Hristu Șapera.
Piteștenii au câștigat cu 106-87. Pe sferturi evoluția scorului a fost următoarea (gazde/oaspeți): 27-27, 28-20, 27-21 și 24-19. (Foto: Arhivă)











