EcoMoto 930×122

bcm

BCM U A DEBUTAT CU DREPTUL ÎN NOUL AN

Cu puține momente în urmă în Sala Sporturilor Trivale s-a încheiat meciul BCM U Pitești – U BT Cluj Napoca. Partida, prima oficială din 2016 pentru piteșteni, a contat pentru manșa întâi a sferturilor de finală ale Cupei României.

Citiți și: Pitești. Accident grav, cu 2 mașini! Un copil a fost rănit

Disputa a fost una strânsă, pe muchie de cuțit, cu un rezultat pe măsură. BCM U a câștigat cu 62-60. Pe sferturi, evoluția scorului a fost următoarea (gazde/oaspeți): 13-17, 15-8, 16-18 și 18-17.

A doua manșă se va desfășura pe 10 ianuarie, de la ora 17:15, în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca.

Citiți și: Traseu nou Publitrans special pentru Argeș Mall

555×222 grota rece