Complex sportiv omologat FRF și UEFA, aproape gata la Pitești
Lucrările la baza sportivă „Anghel Saligny” (cartier Prundu, Pitești) avansează rapid, iar cele două noi terenuri sunt aproape gata pentru montarea stratului de joc.
Primarul Cristian Gentea a fost astăzi în teren, unde a verificat stadiul lucrărilor la baza sportivă „Anghel Saligny”.

- Pitești: Primele meciuri pe Baza Sportivă „Anghel Saligny”. Edilul Cristian Gentea: „Mi se umple inima de bucurie”
- Pitești: Primarul Cristian Gentea anunță când vor fi gata lucrările de pe strada Dumbravei. Urmează asfaltarea
- Atenție, șoferi din Pitești! Fraudă prin SMS în numele TPARK. Avertismentul Primăriei
Primul dintre acestea este terenul de fotbal, cu gazon artificial de ultimă generație, nocturnă și tribună pentru 500 de spectatori.
Suprafața de joc respectă dimensiunile omologate UEFA și FRF – 105 m x 68 m, oferind condiții excelente pentru antrenamente și competiții oficiale.

Teren multifuncțional pentru mai multe discipline sportive
Cel de-al doilea teren este multifuncțional, cu suprafață din tartan, conceput pentru minifotbal, handbal și baschet, având dimensiunile 20 m x 40 m.

Spațiul va fi dotat cu echipamente moderne, asigurând siguranță și confort sportivilor de toate vârstele.
Investiție prin CNI, aproape de finalizare
Proiectul este derulat prin Compania Națională de Investiții (CNI) și se află în etapa finală de execuție.

În scurt timp, baza sportivă „Anghel Saligny” va fi complet modernizată și deschisă publicului, devenind un punct de referință pentru sportul local și un spațiu ideal pentru desfășurarea activităților sportive și recreative.

Noile investiții vor contribui la diversificarea infrastructurii sportive din municipiu și la crearea unor condiții mai bune pentru activitățile de agrement.












![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG_1082.jpeg)
