263 x 587 eurial

EI SUNT CEI MAI BUNI OLIMPICI DIN ARGEȘ LA CROS!

În parcul Lunca Argeșului din Piteşti a avut loc weekend-ul care tocmai a trecut etapa judeţeană de cros a Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar. Competiţia a adus la start 121 de participanţi din 18 şcoli şi 9 licee din judeţul Argeș. Primii trei clasaţi la fiecare categorie au fost premiaţi de organizatori (Direcția Județeană pentru Sport și Tineret, Inspectoratul Școlar și Asociația Județeană de Atletism). Iată lista câştigătorilor:

Feminin – şcoli gimnaziale

930X122 MAIA
New Profesional Consult-555×222

1. Luiza Dinculescu (Şcoala Gimnazială nr.1 Costeşti)

2. Elena Cojocaru (Liceul Tehnologic nr. 1 Mărăcineni)

3. Elena Grancea (Şcoala Gimnzială nr.1 Costeşti)

Masculin – şcoli gimnaziale

1. Daniel Bratu (Şcoala Gimnazială nr.1 Costeşti)

2. George Roşca (Şcoala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Piteşti)

3. Robert Tesliuc (Liceul Tehnologic nr. 1 Mărăcineni)

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
555×222  MAIA

Feminin – licee

1. Violeta Dan (Liceul cu Program Sportiv Piteşti)

2. Alexandra Pană (Liceul cu Program Sportiv Piteşti)

3. Melania Constantinescu (Liceul cu Program Sportiv Piteşti)

Masculin – licee

1. Alexandru Burnei (Liceul ”Ion Barbu” Piteşti)

2. Ovidiu Tălpigă (Liceul cu Program Sportiv Piteşti)

930X122 MAIA
555×222 grota rece

3. Florin Angelescu (Liceul cu Program Sportiv Piteşti). (Foto: Cristian Otobîcu)

570×90 MAIA
imm 263×587