930 x122 grota rece

cs dacia

FELICITĂRI! KARATIȘTI DE AUR – ARGEȘENI MEDALIAȚI

Karatiști de aur – argeșeni medaliați. Sportivii secţiei de karate a clubului CS Dacia Mioveni 2012 au participat în acest weekend în Târgul Secuiesc la Cupa României WSF. La competiție au concurat peste 200 de sportivi de la 22 de cluburi din întreaga țară.

Citiți și: S-a întâmplat astăzi la Mioveni! Se schimbă totul!

Clubul argeșean a fost reprezentat de 10 karatiști, elevi ai profesorului Sebastian Ene. Karatiştii din Mioveni au obținut nu mai puțin de 19 medalii: 5 de aur, 6 de argint și 8 de bronz. La finalul întrecerii, CS Dacia Mioveni 2012 a ocupat locul 5 în clasamentul general pe cluburi.

Conducerea clubului felicită întreaga echipă pentru aceste rezultate deosebite.

Citiți și: Accident grav, cu două mașini. O șoferiță de 25 de ani, rănită

Eco moto 555×222