Donaris 930 x 122

cs dacia

HANDBALISTELE DIN MIOVENI AU CÂȘTIGAT TURNEUL SEMIFINAL

Handbalistele de la CS Dacia Mioveni 2012 au câștigat grupa 1 a Turneului Semifinal 1 din cadrul Campionatului Naţional Junioare II și s-au calificat pentru următoarea fază a competiției.

Citiți și: Icoană miraculoasă, „tămăduitoare de cancer și boli grele”, ajunge azi în Argeș

Calificarea survine după ce sportivele pregătite de antrenorul Alin Oprescu au câștigat astăzi și ultimul meci jucat în Sala Sporturilor din Pitești. Argeșencele s-au impus cu 23-14 în fața lui LPS Piatra Neamț. Amintim că CS Dacia Mioveni 2012 câștigase și celelalte două partide disputate în cadrul Turneului: 24-12 cu HCM Baia Mare și 28-20 cu LPS Sebeș.

Mioveniul a terminat pe locul 1, fiind urmată de HCM Baia Mare. Conducerea clubului felicită echipa și antrenorii pentru acest rezultat.

Citiți și: Exclusiv! Fetița care a căzut iar de la etaj, „e mai critic decât data trecută/Mama țipa foarte tare!”

[555x222px]KV_WinterSale_epitesti