Clubul Sportiv Mioveni urcă din nou pe podium la judo, Lavinia Lioveanu câştigând medalia de argint în finala Cupei României-Seniori la categoria 63 de kilograme. Competiția s-a desfășurat în acest weekend în Poiana Brașov.
Sportiva din Mioveni este multiplă campioană naţională, iar de la începutul anului și până acum a mai câștigat alte două medalii: argint în Iași și bronz la U 23 în Oradea.
Antrenorul Verginel Popescu se declară mulțumit de rezultatele sportivei sale: „Această medalie înseamnă foarte mult pentru Lavinia Lipoveanu. Finala a fost foarte grea. Eu, ca antrenor, sunt mulțumit de rezultatele obținute și că facem performață aici, în orașul Mioveni, cu sportivi foarte talentați. Le mulțumim autorităților pentru suportul acordat!”.










