imm 263×587

SCM PITEȘTI A ÎNCHEIAT EN FANFARE TURNEUL DE PROMOVARE

Voleibalistele de la SCM Pitești au încheiat en fanfare turneul de promovare în Divizia A1.

După ce și-a asigurat încă de ieri revenirea în lumea bună a voleiului feminin românesc, SCM a câștigat astăzi și a treia și ultima partidă pe care a disputat-o în turneul desfășurat în Timișoara de vineri până astăzi inclusiv. Elevele antrenorului Paul Bogdan s-au impus cu 3-0 în fața lui CSU Politehnica Timișoara. Amintim că în primele două meciuri SCM Pitești a câștigat cu 3-2 împotriva lui CSU Galați și cu 3-0 în fața lui UVT Agroland Timișoara.

930 x122 grota rece
555×222 grota rece

„A fost un turneu cu o încărcătură emoţională foarte mare. Cele mai mari mari emoţii le-am avut în prima zi, cu Galaţiul. Mă aşteptam să avem un meci foarte greu, dar a ieşit foarte bine pentru noi. După aceea am câştigat mai lejer. Pot spune că fetele au răspuns foarte bine cerinţelor mele în toate cele trei partide. Mă bucur enorm pentru această promovare! În cele două luni petrecute în Piteşti am pus mult suflet. Totul a fost în regulă şi vreau să le mulţumesc oamenilor care s-au aflat alături de mine şi autorităţilor locale care ne-au sprijinit.”, declară antrenorul Paul Bogdan pentru site-ul oficial al clubului SCM Pitești. (Foto: http://www.scmpitesti.ro/)

[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
Eurial 263×587