930 x122 grota rece

flavia ogrezeanu

ȘCOALA DE TENIS DIN MIOVENI, NOI SUCCESE

Școala de tenis din Mioveni, noi succese. Concurând recent la Cupa „Best Print” la tenis de câmp, competiție organizată în Ploiești de Federația Română de profil, argeșeanca Flavia Ogrezeanu a obținut primul loc la dublu mixt la categoria 10 ani.

Citiți și: Manager Spital Mioveni: „Să nu se mai plece spre alte zone, cum ar fi București!”

Flavia a făcut echipă cu Yannik Alexandrescu, din București.

Citiți și: Concert de mare clasă! Vedete de renume vor urca pe scenă!

Robert Bînă, antrenorul secţiei de tenis de la CS Dacia Mioveni 2012, se declară mulţumit de evoluţia elevei sale şi le mulţumeşte autorităților locale și conducerii clubului pentru suport și implicare.

Un alt sportiv al secției de tenis de câmp a clubului din Mioveni, Matei Seciu, a obținut un rezultat deosebit. Seciu a câștigat Cupa “Libra Phoenix”, turneu desfășurat în Bucureşti, la categoria lui de vârstă (12 ani). Conducerea clubului îl felicită pentru acest rezultat.