263x587px-mst Euro Expo

ACCIDENT CU O FATĂ DE 15 ANI PE BULEVARDUL „I.C. BRĂTIANU”! ȘOFERUL A PĂRĂSIT LOCUL!

politia

Poliția a dat de urma șoferului care ieri la prânz a accidentat o fată de 15 ani pe bulevardul „I.C. Brătianu” din Pitești, după care a părăsit locul accidentului. Șoferul, un piteștean în vârstă de 60 de ani, a fost găsit aseară.

Accidentul le-a fost semnalat polițiștilor ieri, în jurul orei 14, printr-o informare primită de la Spitalul de Pediatrie din Pitești. Poliției i s-a transmis că minora, care este din orașul argeșean Costești, s-a prezentat la Unitatea de Primiri Urgențe, afirmând că a fost victima unui accident rutier. Din fericire, tânăra a suferit răni ușoare.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
555×222  MAIA

Ulterior Poliția Rutieră a anchetat și a concluzionat că fata a traversat bulevardul prin loc nepermis și fără să se asigure. Conducătorul auto șofa pe „I.C. Brătianu” venind dinspre Calea București.

[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
imm 263×587