O expoziție militară va fi găzduită de Muzeul Județean.
Expoziția, intitulată “Un secol de la intrarea României în Marele Război” (Primul Război Mondial), va cuprinde fotografii inedite, publicații, acte și alte obiecte de epocă (arme albe, epoleți sau uniforme) având specific militar, aflate în patrimonial Muzeului Județean Argeș.
Vernisajul va avea loc astăzi, de la ora 13, la sediul din Pitești al Muzeului Județean (intrarea Planetariu), publicul putând vizita expoziția până pe 30 august, de marți până duiminică, între orele 9 și 17. (Foto Arhivă: Muzeul Județean Argeș)


![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)








