După cum v-am informat ieri în premieră, în Argeș, înainte de soluționarea contestațiilor, rata de promovare a examenului de definitivat a fost de 65, 51%. Procentul este peste cel de la nivel național, care s-a ridicat la 60, 62%. Au promovat 114 dintre cei 174 de dascăli, nota minimă de promovare fiind 8. Astăzi vă facem cunoscute numele celor 6 cadre didactice care au obținut note sub 5 și, respectiv, al celor 4 cu note de 10. Pe baza datelor de la Inspectoratul Școlar, iată topul cadrelor didactice cu cele mai mici note la definitivat în Argeș:
1.Elena Mădălina Bunea – nota 2, 2 – religie ortodoxă
2.Amelia Georgiana Costache – nota 3, 5 – limba și literatura engleză
3.Florin Adrian Popescu – nota 3, 8 – educație fizică
4.Nicoleta Onofriciuc – nota 4, 4 – învățământ preșcolar (educatoare)
5.Alexandru Alin Sandu – nota 4, 65 – educație fizică
6.Georgeta Ilie – nota 4, 95 – educație fizică.
La polul opus, cei 4 dascăli cu note de 10 sunt următorii: Andreea Niculina Dinu (geografie), Nicoleta Oana Ionescu (geografie), Alina Florina Pătrașcu (psihologie) și Ramona Șerban (învățământ preșcolar-educatoare).
Pe aceeași temă puteți citi și aici: http://epitesti.ro/stiri/stiri-stiri/exclusiv-argesul-peste-media-nationala-avem-4-cadre-didactice-de-10/ și http://epitesti.ro/stiri/stiri-stiri/e-jale-aproape-40-dintre-cadrele-didactice-au-picat-definitivatul-40-eliminati/.


![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)











