hevy 263x587px

FORȚE NOI LA JANDARMERIA ARGEȘEANĂ

Forțe noi la Jandarmeria argeșeană. În perioada 16 mai-6 septembrie 2019, în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Argeș își vor desfăşura stagiul de practică 46 de elevi ai şcolilor militare de subofiţeri jandarmi.

Elevii au venit astăzi la unitate, au fost prezentaţi personalului unităţii şi repartizaţi să-şi desfăşoare activitatea în structurile operative.

930 x122 grota rece
Posada Curtea de Arges 555×222

Pe parcursul stagiului de practică, elevii vor desfăşura misiuni atât de menţinere şi asigurare a ordinii publice, cât şi de pază şi protecţie instituţională. În toată această perioadă vor fi îndrumaţi de către tutorii profesionali stabiliţi.

La finalul stagiului, elevii vor fi apreciaţi pentru activitatea desfăşurată şi li se vor acorda calificative, care vor fi transmise instituţiei de învăţământ din care provin.

570×90 LA COCOS
263×587.jpg La COCOS