263×587 MAIA

GOLANII RECIDIVEAZĂ! STAȚIE DE AUTOBUZ VANDALIZATĂ!

Cazurile de huliganism se înmulțesc nu doar în Pitești, ci și în Mioveni.

Într-una dintre nopțile trecute o stație de autobuz din zona M-uri a fost vandalizată. Spre deosebire de Pitești, însă, acolo unde toate cazurile similare au rămas cu autori necunoscuți, în Mioveni suspecții au fost prinși. Potrivit Poliției Locale a orașului, este vorba de doi tineri. Unul are 21 de ani și este din Mioveni, iar celălalt, în vârstă de 24 de ani, locuiește în comuna Țițești. Cazul a fost preluat de Poliția Mioveni. Celor doi li s-a întocmit dosar penal și vor trebui să plătească prejudiciul.

930 x122 grota rece
Posada Curtea de Arges 555×222

Amintim că recent în Mioveni a avut loc un alt act de vandalism pe domeniul public. Despre cazul respectiv puteți citi aici: http://epitesti.ro/stiri/stiri-stiri/huliganii-isi-fac-de-cap-aparate-de-fitness-din-mioveni-vandalizate/. (Foto: Facebook Mioveni Argeș)

570×90 LA COCOS
263×587 MAIA