Revederea în noul an şcolar, după vacanța de vară, nu putea trece „nemarcată” de adolescenți.
Terasele, pub-urile și barurile din centrul Piteștiului au fost înțesate astăzi de elevi. Au lăsat cărţile, iar după festivitățile de început de an şcolar, unii chiar fără a participa nici măcar la ele, au dat năvală pe terase. Grupuri, grupuri, elevii au profitat din plin de prima zi de şcoală cu o nouă zi de… vacanță. Au ales să mănânce împreună şi să stea la taclale la un suc, la o cafea sau la o bere.
Asta spre bucuria patronilor de terase și pub-uri, care și-au frecat mâinile de bucurie: la sfârșitul zilei, datorită și puhoiului de elevi, vor contabiliza un profit deloc de neglijat. Iar școala abia a început…

















