Sălătrucu: A fost semnalată prezența unui urs. Cu puțin timp în urmă, a fost semnalată prezența unui urs în vecinătatea islazului din comuna argeșeană Sălătrucu.
„Luați măsuri de autoprotecție, circulați cu atenție și nu vă expuneți la pericol!” – este mesajul primit de locuitorii comunei prin sistemul Ro-Alert.
O patrulă de jandarmi se va deplasa la fața locului, pentru a alunga ursul în pădure. Pentru că așa prevede procedura, în cazul în care ar exista persoane rănite, a fost trimis și un echipaj cu ambulanță SMURD de prim ajutor calificat. (Foto: descriptiv)




![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)

![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)





