În urmă cu puțin timp, o ploaie torențială de doar câteva minute a produs din nou probleme în Pitești.
De exemplu, strada Armand Călinescu din centrul municipiului, în dreptul Casei de Cultură a Studenților, a fost inundată.
Ca de obicei atunci când plouă torențial, și de această dată sistemul de canalizare al orașului, oraș condus de tandemul administrativ de groază Tudor Pendiuc – Cornel Ionică, nu a făcut față.




![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)


![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)


