263×587.jpg La COCOS

Un singur centru pentru solicitarea ajutorului de încălzire în Pitești

Începând de astăzi, 2 noiembrie, un singur centru va colecta cererile de acordare a ajutorului lunar pentru încălzirea locuinței, în Pitești.

„În data de 18.10.2021, a început acțiunea de primire a cererilor și a declarațiilor pe propria răspundere pentru acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinței și a suplimentului pentru energie.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
Eurial 555 x222

Activitatea de primire a cererilor de acordare a ajutorului lunar pentru încălzirea locuinţei s-a desfăsurat până în prezent în cadrul centrelor de colectare de pe raza municipiului Piteşti, cu următoarele locaţii: Centrul nr. 1 (Direcția de Asistență Socială a Municipiului Pitești, Bd. Republicii nr. 117B, bl. D5B, parter), Centrul nr. 2 („Clubul Pensionarilor” din cartierul Găvana – P.T. 907) și Centrul nr. 3 („Clubul Pensionarilor” din cartierul Trivale – P.T. 612).

Având în vedere prezența redusă a solicitanților ajutoarelor de încălzire a locuinţei la Centrul nr. 2 din Trivale și la Centrul nr. 3 din Găvana, începând cu data de 02.11.2021, primirea acestor cereri se va efectua în cadrul unui singur centru de colectare, la Centrul nr. 1 – Direcția de Asistență Socială a Municipiului Pitești, Bd. Republicii nr. 117B, bl. D5B, parter.

Activitatea de primire a cererilor se va desfăşura după următorul program:

Luni – Miercuri 08:30-12:30 și 13:00-15:00;

Joi 08:30-12:30 și 13:00-18:00;

Vineri 08:30-12:00″, transmite Primăria Piteşti.

(Foto: descriptiv)

570×90 LA COCOS
[236x587px]TârgDeJucării_epitesti