
- Publicat de: ePitești
- 27-01-2018, ora 12:27
- Știri
URMĂRIT GENERAL, ÎNCARCERAT LA MIOVENI
Urmărit general, încarcerat în Mioveni. Săptămâna aceasta, în urma acţiunilor desfăşurate, polițiștii au depistat 167 de persoane care erau dispărute sau pe numele cărora existau mandate emise de instanţele de judecată.
Citiți și: Mioveni. Se strâng relațiile economice cu ChinaDe asemenea, au fost depistate 56 de persoane urmărite în temeiul legii. Dintre acestea, 37 aveau emise pe numele lor mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, 6 aveau mandate de arestare preventivă, 7 persoane aveau emise pe numele lor mandate europene de arestare și 6 aveau emise sentinţe de internare în unităţi medicale de specialitate.
Printre altele, polițiștii de investigații criminale din Vâlcea au depistat, în comuna Mihăilești, județul Vâlcea, un bărbat, de 22 de ani, condamnat la o pedeapsă de 3 ani și 2 luni de închisoare pentru tâlhărie. Cel în cauză a fost încarcerat în Penitenciarul Mioveni pentru executarea pedepsei.
Citiți și: Victorina Bora este noul antrenor al echipei de handbal CS Dacia Mioveni 2012!