În Argeş, vara e ca iarna. Astăzi, de 1 Iunie, salvamontiştii argeşeni au trimis mai multe filmări de pe drumul DN 7C Transfăgărăşan, de lângă Cota 2000.
Mesajul este „La Mulţi Ani de ziua copilului!” (VIDEO)
Sunt 0 grade Celsius, ninge mărunt, iar vântul bate cu putere.
Paul Dăscălescu, salvator montan în cadrul Salvamont ARGEȘ are detalii (VIDEO)
Nici în localităţile mai joase nu stăm bine. La Piteşti, nu ne putem „piti” de vremea rea, plouă şi este frig. Ca să ne fie şi mai tare ciudă, vă reamintim, săptămâna trecută se deschiseseră, teoretic, ştrandurile.
Mai aşteptăm, căci… vara vine cu trenul Regio la Piteşti.


![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)



![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)






