Zi cu ghinion pentru doi șoferi care s-au trezit joi după-amiază cu mașinile avariate.
S-a întâmplat în jurul orei 16, în zona în zona Bazinului Olimpic din Pitești.
Mașinile au intrat în coliziune după o manevră imprudentă a unui dintre conducătorii auto, un taximetrist, în vârstă de 66 de ani.
Autoturismul condus de acesta a ieșit de pe strada Crinului. Bărbatul nu a acordat prioritate, astfel încât mașina sa a izbit o alta care circula regulamentar.
Un echipaj SMURD a intervenit pentru a acorda îngrijiri șoferului de taxi care, din fericire, a suferit doar un atac de panică.
Evenimentul rutier va fi protocolat ca tamponare.
Știre în curs de actualizare











![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)
