Cupa României la baschet masculin ajunge în acest an la Timișoara.
BC Timișoara a câștigat trofeul, după ce a învins în finala mare pe BC Mureș Târgu Mureș într-un meci disputat în această seară în Sala Sporturilor Trivale din Pitești. Scorul a fost 78-73 pentru timișoreni, la capătul unei partide care a avut nevoie și de prelungiri.
Evoluția scorului a fost următoarea (Timișoara-Târgu Mureș): 16-18, 11-21, 14-14, 21-9 și 16-11.
Amintim că BC Timișoara învinsese ieri pe BCM U Pitești în semifinală.
Tot astăzi BCM U a câștigat finala mică, scor 81-66, cu CSU Atlassib Sibiu. (Foto: Facebook BC Timișoara)
![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)









