Gest mare al unor polițiști din Pitești.
Polițiștii Chiva Mihai și Voicu Răzvan din cadrul Secției 2 Pitești s-au gândit să facă o faptă bună de Crăciun și au mers în această seară la o familie modestă dintr-o localitate învecinată.
La Moșoaia, sat Smeura, o familie formată din soț, soție și o fetiță de 1 an și 8 luni este acum mai fericită. Polițiștii le-au adus mai multe bunuri, alimente, hăinuțe de copil și jucărioare.
„Cu toții au fost foarte fericiți și emoționați, așa cum ne-am simțit și noi”, au transmis oamenii legii la finalul acestei „misiuni” surpriză.











