Budeasa: Campanie de colectare a deșeurilor din sticlă
Joi, 4 august, se vor colecta deșeurile din sticlă în comuna Budeasa.
Primăria Budeasa atrage atenția cetățenilor că acestea se colectează separat, nu în sacul galben.
Ce se poate colecta:
-orice fel de ambalaje din sticlă (sticle de bere, vin, băuturi spirtoase sau răcoritoare), indiferent de culoare (alb,verde, maro)
-borcane
-ambalajele de sticlă de la produsele cosmetice (sticle de parfum)
Ce nu se poate colecta:
-orice ambalaj din sticlă contaminat cu substanțe periculoase(vopsea, diluanți, produși petrolieri)
-geamuri sau oglinzi sparte
-resturi de ceramică(farfurii sparte)
-becuri și neoane
-geamuri termopan.




![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)






