[236x587px]TârgDeJucării_epitesti

Medic arestat! Încasa mii de lei pe lună fără să meargă la serviciu

Medic arestat! Încasa mii de lei pe lună fără să meargă la serviciu

Un medic a fost arestat preventiv pentru că venea la muncă doar în unele zile, și doar pentru două ore.

New Profesional Consult 930 x 122
555×222 LA COCOS

Totuși, acesta încasa salariu de zeci de mii de lei.

Este vorba despre medicul specialist Eugen-Leonard Chirițescu (foto, jos), angajat la Centrul de Îngrijire Bozieni din județul Neamț, aflat în subordinea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului.

Potrivit Antena3 CNN,  motivul invocat este că ,,nu s-a prezentat la serviciu decât sporadic (în unele zile stând maxim două ore, iar în altele nu venea deloc).

Medic arestat! Încasa mii de lei pe lună fără să meargă la serviciu

De asemenea, acesta nu a prestat activitățile la care era obligat prin contractul de muncă și fișa postului”, potrivit procurorilor.

Totodată, în același dosar mai sunt cercetați directorul instituției și un asistent medical, care știau că medicul specialist nu se prezenta la serviciu.

930×122 https://hevy.ro/
Eurial 555 x222

Detalii, AICI.

Foto articol: adevarul.ro

Foto principal: Arhivă/Descriptiv

570 X 90 CAPRA 3
[236x587px]TârgDeJucării_epitesti