imm 263×587

POLIȚIȘTII LE-AU VORBIT ELEVILOR DESPRE SIGURANȚA PE INTERNET

Şi în acest an Poliția Argeş a participat, în calitate de partener al Inspectoratului Şcolar, la programul naţional „Şcoala altfel”.

În şcolile şi liceele din judeţ au fost prezenți poliţişti din Compartimentul de Analiză şi Prevenire a Criminalităţii, de la Serviciul Rutier, poliţişti de proximitate şi colaboratori din Centrul Regional Pitești al Agenţiei Naţionale Împotriva Traficului de Persoane. Polițiștii au participat la lecţii interactive cu elevii, pe teme cum ar fi educaţia rutieră, siguranţa pe Internet, prevenirea consumului de substanţe psihoactive şi prevenirea traficului de fiinţe umane.

930X122 MAIA
https://hevy.ro/ 555x222px

La activităţile organizate au participat peste 450 de elevi şi mai bine de 50 de cadre didactice. (Foto: Arhivă)

fngcimm BANNER 570×90
263×587-2 Grota Rece