Echipa masculină de tenis de masă a CS Mioveni a obținut în această seară titlul de campioană națională la echipe-seniori, sezonul 2015-2016. Este o performanță excepțională pentru sportul argeșean!
Trioul Ionuţ Seni, Aruna Quadri Akinade şi Alexandru Cazacu a câștigat astăzi în Mioveni și manșa retur a finalei Superligii disputată cu CS Pristavu Câmpulung Muscel. După 5-1 în prima manșă, jucată în Câmpulung, echipa din Mioveni s-a impus și pe teren propriu, cu 5-2, în fața unei săli arhipline.
Amintim că manșa decisivă din această seară s-a disputat în sala de sport a Școlii „Liviu Rebreanu” din orașul Mioveni.









![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)







