Accident în Argeș. O șoferiță din Pitești a ajuns cu mașina în șanț
O femeie de 58 de ani, din municipiul Pitești, a fost rănită în urma unui accident rutier produs vineri, 24 iulie, în jurul orei 14:00, pe Drumul Județean 503 (Oarja).
Evenimentul a fost semnalat polițiștilor Biroului Rutier Argeș, care au intervenit pentru efectuarea cercetărilor.
Din primele verificări reiese că șoferița se deplasa din direcția Rociu către Pitești, când, din motive ce urmează să fie stabilite cu exactitate, a pierdut controlul asupra autoturismului și a părăsit partea carosabilă, oprindu-se într-un șanț aflat pe marginea drumului.
Șoferița a fost transportată la spital
În urma impactului, femeia a suferit leziuni și a fost preluată de un echipaj medical, fiind transportată la spital pentru investigații și îngrijiri de specialitate.
Polițiștii au testat conducătoarea auto cu aparatul etilotest, iar rezultatul a indicat că aceasta nu consumase băuturi alcoolice înainte de a se urca la volan.
Polițiștii continuă cercetările
Oamenii legii iau în calcul, în această etapă a anchetei, posibilitatea ca accidentul să fi fost provocat de neatenție sau de alte preocupări în timpul conducerii, însă cauza exactă va fi stabilită în urma cercetărilor.
În acest caz a fost deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, iar polițiștii rutieri continuă investigațiile pentru a clarifica toate împrejurările în care s-a produs accidentul.
Foto: descriptiv






![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKV-de-Summer_Sale_2026_epitesiti.jpg)






