Un tânăr de 20 de ani, din Pitești, a fost sancționat contravențional de polițiștii rutieri după ce a fost surprins adoptând un comportament periculos în trafic, pe Bulevardul Republicii.
Incidentul a avut loc în cursul zilei de 29 mai, când polițiștii din cadrul Biroului Rutier Pitești au observat că motociclistul se deplasa succesiv de pe o bandă pe alta, în scopul depășirii unui șir de vehicule care circulau regulamentar, în același sens de mers.
Maniera de conducere a fost considerată agresivă și de natură să stânjenească deplasarea celorlalți participanți la trafic.
Pitești: Motociclist-teribilist de 20 de ani, slalom printre mașini: Final neașteptat
Pentru abaterea constatată, tânărul a fost sancționat contravențional conform prevederilor OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice, iar permisul de conducere i-a fost reținut în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru o perioadă de 30 de zile.
Conform procedurii, i-a fost eliberată o dovadă înlocuitoare, fără drept de circulație.








![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)
