A dat foc în curte și s-a dus să doarmă! Ce a urmat e teribil
Pompierii de la Punctul de Lucru Izvoru și Secția Costești intervin pentru stingerea unui incendiu izbucnit într-o gospodărie din comuna Ungheni.
Trei anexe ar fi luat foc.
Surse ePitești precizează că o femeie ar fi strâns mai multe resturi vegetale din curte și le-ar fi dat foc.
Nu a supravegheat, însă, flăcările.
Femeia a mers în casă și a adormit.
Iar focul și-a făcut de cap. Flcările s-au extins, pe rând, la cele trei anexe.
Ar fi afectată și vegetația din zonă.
A dat foc în curte și s-a dus să doarmă! Ce a urmat e teribil
Update:
La sosirea forțelor de intervenție, incendiul se manifesta la trei anexe gospodărești, cu suprafețele de aproximativ 10, 30, respectiv 40 mp.
Flăcările violente prezentau pericol de propagare la o locuință.
Însă prin intervenția promptă a pompierilor, acestea au fost oprite dim dezvoltare.
Paramedicii SMURD au evaluat o femeie de 64 de ani, care prezenta atac de panică.
În urma evaluării, persoana a refuzat transportul la spital.







![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)




![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)
