Argeș: Restricții de trafic într-un oraș important
Primăria Municipiului Câmpulung a anunțat instituirea unor restricții temporare de circulație și de parcare în perioada 13 – 20 iulie 2026, în contextul organizării manifestărilor dedicate Zilelor Municipiului Câmpulung.
Astfel, luni, 13 iulie, în intervalul 11:00 – 13:00, circulația rutieră va fi închisă temporar în Piața Primăriei, pe tronsonul cuprins între intersecția străzilor Nicu Leonard și Negru Vodă și zona Romarta, precum și în perimetrul din jurul Primăriei și al Casei de Cultură a Sindicatelor.
Începând de miercuri, 15 iulie, ora 12:00, și până luni, 20 iulie, ora 14:00, va fi închisă circulația pe strada Negru Vodă, între intersecția cu strada Nicu Leonard și intersecția cu străzile Istrate Rizeanu și Republicii, precum și pe tronsonul din Bulevardul „Pardon” până la intersecția cu strada Petre Zamfirescu.
Argeș: Restricții de trafic într-un oraș important
Autoritățile precizează că Bulevardul „Pardon” va rămâne deschis traficului până în 18 iulie, ora 15:00, după care va fi închis până în 19 iulie, ora 24:00.
De asemenea, în serile de 18 și 19 iulie, pe durata concertelor, vor fi restricționate temporar accesul pe strada Nicu Leonard, în spatele scenei, până la intersecția cu strada Frații Golești, precum și pe strada Negru Vodă, între intersecția cu strada Dr. Poenaru Bordea și zona din spatele scenei.
Totodată, între 15 iulie, ora 15:00, și 20 iulie, ora 14:00, accesul va fi restricționat și în parcările din spatele Casei de Cultură a Sindicatelor „C.D. Aricescu” și Casei de Cultură „Tudor Mușatescu”.
Restricțiile sunt impuse pentru buna desfășurare și siguranța evenimentelor organizate în cadrul Zilelor Municipiului Câmpulung. Autoritățile le recomandă șoferilor să își planifice din timp deplasările și să folosească rute alternative în perioadele afectate.




![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKV-de-Summer_Sale_2026_epitesiti.jpg)







