Județul Argeș are un nou subprefect. Guvernul l-a numit astăzi în această funcție pe Emilian Dragnea.
Până acum Dragnea a ocupat postul de președinte-director general al Casei de Asigurări de Sănătate (CAS) Argeș (în locul său la conducerea CAS Argeș a fost numit cu delegare Daniel Mușat).
Dacă prefectul Cristian Soare a fost membru PNL, noul subprefect provine din PSD.
Funcția de subprefect al județului Argeș era vacantă de aproape un an, în urma pensionării în mai 2015 a lui Ion Burnei.
![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)








