Ieri ar fi trebuit să fie discutat în ședința Consiliului Local și un proiect de hotărâre privind un nou regulament pentru activitatea de taximetrie din Pitești.
Proiectul a fost elaborat în acord cu propuneri ale Asociației Taximetriștilor Argeș. Totuși, proiectul de hotărâre a fost retras de pe ordinea de zi a ședinței.
„Am retras proiectul deoarece încă este în dezbatere publică și mai primim sugestii și observații. Va fi votat în următoarea ședință de Consiliu Local.”, ne-a declarat Cornel Ionică.
Principala prevedere a proiectului este aceea că mașinile de taxe vor trebui să aibă culoarea albă.
(Foto: Descriptiv)











