
-
Publicat de: Mihai Paul Codunas
- 17-03-2020, ora 13:19
- Administrativ
SIMFONIA LALELELOR A FOST SUSPENDATĂ
Simfonia Lalelelor a fost suspendată, informează Primăria Pitești.
Citiți și: Așa ceva…! Ce solicită Primăriei Pitești un Cetățean de Onoare„Primăria Municipiului Pitești a decis, în contextul epidemiei de COVID – 19, suspendarea celei de-a 43-a ediții a Simfoniei Lalelelor, care era programată inițial pentru perioada 24-26 aprilie 2020.
Această decizie a fost luată având în vedere evoluția răspândirii virusului și, mai ales, din cauza avertismentelor primite din partea specialiștilor privitoare la posibilitatea ca luna aprilie să reprezinte cea mai sensibilă perioadă în criza epidemiei COVID – 19″, a anunțat Primăria Pitești cu puțin timp în urmă.
Citiți și: Pitești: De Simfonie, în Lunca Argeșului, s-o facem lată, încă o dată!
Comentariiile care conțin cuvinte injurioase/jignitoare și/sau acuzații, nu vor fi publicate pe site. Mai mult decât atât, cei care încalcă aceste reguli minime, vor fi blocați pe site și nu vor mai putea accesa publicația online ePitești.ro. Vă mulțumim pentru înțelegere!