Vreți să vă debranșați? Aproape imposibil în Pitești. Consiliul Local Piteşti a adoptat în ultima şedinţă din această lună un proiect privind aprobarea regulamentului de debranşare de la sistemul centralizat de încălzire.
Numărul clienţilor se diminuează de la an la an, ajungându-se acum la circa 21.000 de apartamente branşate, faţă de peste 50.000 în urmă cu mai mulţi ani. Pentru a îngreuna procesul de debranşare, Consiliul Local a impus o regulă nouă, față de anii anteriori (detalii, AICI).
Astfel, cine vrea să se debranşeze trebuie să aibă acordul vecinilor pe orizontală şi pe verticală autentificat la notar. În cazul în care nu se pot deplasa la notar, vecinii pot da acord scris şi în faţa preşedintelui asociaţiei de proprietari, dar numai dacă îşi asumă riscurile aferente (costuri mai mari, dezechilibre energetice etc.).
În condiţiile în care preţul căldurii şi apei calde s-a majorat cu 20% la începutul acestui an şi sunt discuţii privind o nouă majorare, oare nu este un abuz să ţii captivi clienţi care îşi doresc servicii mai bune şi să fie scutiţi de desele avarii ale sistemului învechit de termoficare? (Foto: descriptiv)
- Pitești are cel mai mare ceas floral din România. Primarul Gentea: „Va deveni o nouă zonă de referință pentru oraș”
- Pitești: Primarul Cristian Gentea anunță când vor fi gata lucrările de pe strada Dumbravei. Urmează asfaltarea
- Primarul Piteștiului face praf o firmă din București care și-a bătut joc de un bulevard central din oraș!




![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/IMG_1005.jpeg)







