263×587 MAIA

AU DAT RADARUL PESTE CAP

Au dat radarul peste cap. Poliţiştii Brigăzii Autostrăzi și Misiuni Speciale a Poliției Române au depistat, săptămâna trecută, pe autostrăzile A1 și A2, 27 de șoferi care conduceau cu viteză excesivă.

Recordul este deținut de un bărbat de 28 de ani din județul Vâlcea. Acesta fost surprins de aparaul radar în timp ce  circula cu 214 km/h pe autostrada București-Piești.

930 x122 grota rece
fngcimm BANNER_IULIE 555×222

De asemenea, pe A1 au mai fost depistați șoferi care au depășit limita legală de viteză: un bărbat, de 30 de ani, din județul Gorj, care circula cu 197 km/h, dar și un argeșean de 27 de ani care se deplasa cu 186 km/h.

Șoferii au fost amendați, iar permisul le-a fost reținut pentru 90 de zile. (Foto: descriptiv)

New Profesional Consult 570×90
hevy 263x587px