Alte imagini surprinse într-o școală din România au stârnit sute de reacții pe internet și au dus chiar la declanșarea unei anchete. Un copil de 9 ani a fost sărbătorit cu mare fast la școală.
Părinții au angajat o cântăreață de muzică populară, 3 cameramani și fotografi, dar și 2 animatori, care să-l surprindă pe băiat de de ziua lui, potrivit Ziarul de Bacău care a relatat despre acest subiect. Evenimentul a avut loc la Școala „Miron Costin” din Bacău, la clasa a II-a.
Copilul a primit mai multe daruri, printre care și o șampanie, mai notează sursa citată. Imagini din timpul petrecerii opulente au apărut ulterior pe rețelele de socializare și au stârnit valuri de reacții. Nici părinții celorlalți copii din clasă nu ar fi fost mulțumiți de eveniment.
„Când unii copii abia au bani de pachet, alți părinți aleg să epateze, aducând mâhnire în sufletele copiilor cu mai puține posibilități!”, a declarat un părinte pentru Ziarul de Bacău.
- La mulți ani, Brătianu! Emoție, performanță și surprize la aniversarea celor 160 de ani de existență
- Gală de elită la „Brătianu”! Zeci de olimpici premiați la aniversarea de 160 de ani. Istorie, excelență și mândrie
- Colegiul-simbol al Argeșului, aniversare uriașă! Generații reunite la 160 de ani de „Brătianu”
Ulterior, filmarea a fost ștearsă din mediul online.
Atât directorul școlii cât și ISJ Bacău au declarat pentru sursa citată că anchetează acest eveniment.
Tatăl copilului sărbătorit este primarul unei comune din județ.
Citește subiectul pe larg, AICI și AICI.
Sursă foto: Ziarul de Bacău

![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/IMG_1001.jpeg)









