hevy 263x587px

Pitești – 2023. Cotețe de găini, grădini cu legume, mizerie în centrul orașului!

Pitești – 2023. Cotețe de găini, grădini cu legume, mizerie în centrul orașului!

Personal din cadrul Salpitflor și Administrația Domeniului Public a intervenit astăzi în zona centrală blocul 56 Calea București, intersecție cu I.C. Brătianu în cazul unui focar de infecție pe domeniul public.

New Profesional Consult 930 x 122
Posada Curtea de Arges 555×222

La fața locului, echipele au găsit multă mizerie fix în centrul orașului.

,,Echipele ADP și Salpitflor intervin acum pe domeniul public folosit ilegal de anumiți locatari din zona centrală, blocul 56 (Calea București, intersecție cu I.C. Brătianu). Acolo este un focar de infecție!

Construcții provizorii neautorizate, depozit de materiale de construcții, cotețe de găini, grădină de zarzavat; cu alte cuvinte, mizerie în centrul orașului!

Citește și: Pitești. Gunoi, mult gunoi și mizerie în zona 0 din Centru, la doi pași de Primărie!

Asta au găsit reprezentanții Serviciului Tehnic din primărie, sesizați de unul dintre proprietari!

Pitești – 2023. Cotețe de găini, grădini cu legume, mizerie în centrul orașului!

930X122 MAIA
Eurial 555 x222

În data de 27 iulie 2023, au fost somați să elibereze spațiul public.

Deoarece nu s-au conformat, astăzi am intervenit.

Citește și: ,,Munte” de gunoi lăsat de izbeliște lângă Universitatea Pitești

Reamintesc, domeniul public are folosință comună și nu poate fi utilizat de nimeni în afara prevederilor legale.

Facem, așadar, din nou, un apel la responsabilitate și simț civic!”, se arată în mesajul postat pe Facebook de primarul Cristian Gentea.

Sursă foto: Facebook

Eurial 930 x 122 eurial
fngcimm BANNER_IULIE 555×222
570x90px https://hevy.ro/
263 x 587 eurial