263×587 MAIA

Demisie fără pierderi: A plecat Ana Stan!

Ana Stan

Notărița Ana Stan a anunțat, pentru publicația anchetaonline.ro, că a demisionat din Consiliul Local al Municipiului Pitești, unde avea mandat din partea PSD.

Ana Stan a precizat că decizia este una personală și are legătură cu dorința de a se concentra mai mult asupra proiectelor profesionale și personale, subliniind că activitatea Consiliului Local nu va fi afectată.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
Posada Curtea de Arges 555×222

„Da, am demisionat! Vreau să mă ocup mai mult de proiectele personale.

Activitatea din CL decurge bine în continuare, indiferent dacă sunt eu consilier sau oricare alt coleg. Este timpul să-mi acord mai multă atenție!”, a declarat notărița Ana Stan pentru sursa citată.

Traseu politic cu schimbări majore

Ana Stan a intrat în politică pe lista PNL, având un mandat de consilier local în perioada 2020–2024.

În martie 2023, pe fondul unor neînțelegeri interne, Biroul Politic Județean al PNL Argeș a decis, cu majoritate de voturi, excluderea acesteia din partid, alături de Gelu Tofan.

Decizia a venit după hotărârea anterioară a Biroului Politic Local PNL Pitești, care stabilise excluderea celor doi.

Ulterior, la finalul lunii martie 2024, consilierii locali Gelu Tofan, Ana Stan și Tiberiu Irimia, îndepărtați din echipa PNL Pitești pe motiv că au susținut câteva proiecte ale primarului Cristian Gentea, au fost incluși pe lista pentru Consiliul Local Pitești.

Pentru mandatul 2024–2028, Ana Stan a candidat și a intrat în Consiliul Local pe lista PSD.

Eurial 930 x 122 eurial
555*222 supernova

Cine urmează pe lista PSD

În urma demisiei, următorii pe lista PSD pentru Consiliul Local Pitești sunt, în ordine: Cătălin Costescu, Iuliu Radu Bănică și Maria Marin.

,,Cazul Ana Stan”

Activitatea notăriței Ana Stan din Consiliul Local Pitești nu a trecut neobservată de publicația noastră, care a prezentat, într-un material amplu, mai multe momente cel puțin controversate, dar și lipsa unei implicări publice constante, așa cum reiese din intervențiile rare și din absența unor inițiative asumate vizibil.

Știrea, pe larg, poate fi re(citită) AICI: – Când e mai bine să taci, dar alegi să jignești: Cazul Ana Stan – 

Sursă: anchetaonline.ro

fngcimm BANNER 570×90
263×587 grota rece