RO-ALERT: Prezența unui urs, semnalată pe Transfăgărășan
În urmă cu puțin timp, autoritățile au emis o avertizare de tip RO-ALERT pentru a semnala prezența unui urs pe Transfăgărășan.

Animalul sălbatic a fost văzut în zona Valea cu Pești.
Persoanele din zonă au fost avertizate să ia măsuri de autoprotecție, să circule cu atenție și să nu se expună pericolelor.
Foto descriptiv











